Emoce a nákup vlastního bydlení

Říká se, že emoce do obchodu nepatří. V případě pořízení vlastního bydlení jsou ale právě emoce to hlavní, co o nákupu rozhoduje. Zejména proto, že kupujeme svůj domov na několik dlouhých let nebo dokonce do konce života.

Když jsem nemovitosti ještě prodávala, nabízela jsem spoustu opravdu krásných kousků. Reakce kupujících byly od netečnných až po naprosto nadšené. A stávalo se, že opravdu krásný byt v dobré lokalitě jedni nechtěli a druzí byly nadšení.

Nejdříve jsem to nechápala, ale postupem času jsem si vytvořila vlastní teorii, že když se zájemce na daném místě cítí dobře, velmi ho to ovlivní a posune ke koupi. Je samozřejmé, že roli hrály i jiné faktory, jako peníze atd.., ale velmi často mi kupující nakonec říkali, že věděli, že koupí už při překročení prahu.

Risknete to?

Také se říká, že nikdy nemáte druhou šanci udělat vynikající první dojem. A to platí i o nemovitostech. A že některé nemovitosti nebo makléři umí udělat super dojem. Chápu, že když uvidíte nemovitost, která splňuje drtivou měrou vaše požadavky, okamžitě se nadchnete a už v ní prakticky bydlíte.

Je potřeba si ale také uvědomit, jaké strany v tomto obchodě proti sobě stojí – na straně prodávajícího je méně nebo více šikovný (občas přímo špičkový), na věci emocionálně nezainteresovaný, obchodník a na druhé straně stojíte vy, kteří jste z nemovitosti nadšení a zamilovaní na první pohled.

A právě to vám může nasadit ony pověstné růžové brýle, které vám budou bránit vidět fakta a rizika a pravděpodobně zaplatíte tu nejvyšší kupní cenu.

NENECHEJTE SE OPÍT ROHLÍKEM – HOME STAGINGEM, SKVĚLÝMI FOTKAMI A VIDEEM, NEMOVITOSTI SE MUSÍTE DOSTAT AŽ NA DŘEŇ

Půjdete do rizika, pokud vám protistrana neposkytne všechny potřebné informace a dokumenty, které potřebujete ke správnému rozhodnutí? Všichni víme, že risk je zisk, ale v případě milionů je to na pováženou.

Někdy je lepší nekoupit

Nemovitost, ze které jste tak nadšení a chcete ji, bez ohledu na zjevná rizika, okamžitě koupit, není jediná ve vesmíru. Pokud jedna koupě nevyjde, může váš čekat nemovitost ještě lepší. V případě velkých rizik je lepší z koupě vycouvat, než si pak roky trhat vlasy…

Nemáte čas, energii, ani nervy řešit všechny záležitosti kolem nákupu nemovitosti? Potřebujete poradit výhradně z pohledu kupujícího? Ozvěte se mi na ivana@ivanadobiasova.cz a své starosti nechejte na mě. Řeším je každý den a navíc mě to baví.

Ivana Dobiášová
Specializuji se na zastupování kupujících nemovitostí. Mým cílem je pomáhat vám orientovat se v celém procesu a koupit výhodně a bez komplikací. Napsala jsem pro vás eBook zdarma 3 nejdražší chyby při koupi nemovitosti. Majitelům investičních nemovitostí zajišťuji kompletní správu. Napsala jsem pro vás eBook 4 nejdražší chyby při pronájmu nemovitosti. Můj příběh si přečtěte zde.>>
Komentáře
  • 3 nejdražší chyby při koupi nemovitosti
  • 5 nejdražších chyb při pronájmu nemovitosti
  • Nejnovější příspěvky
  • Potkejme se na Facebooku