Nepředstavení se v telefonu nebo odmítnutí sdělit své jméno, anonymní SMS nebo emaily, típání telefonu bez zpětného zavolání – to jsou jen některé faktory, které mohou diskvalifikovat zájemce, pokud si hledá pronájem nemovitosti.
Dnešní článek jsem se rozhodla výjimečně věnovat těm, kteří pronájem nemovitosti hledají. Vedou mě k tomu zkušenosti, které se mi v různých obměnách opakují při každém hledání zájemců při volném nájemním bytu mých klientů. A upřímně říkám, že na jednání některých zájemců jsem si ještě nezvykla.
Po zveřejnění inzerátu mi začnou volat nebo psát zájemci. Ti si nejčastěji myslí, že pokud jsou nejrychlejší a volají jako první, mají největší šanci nájem bytu získat. U některých pronajímatelů nebo zprostředkovatelů možná ano, u nás ale rozhodně ne.
Pokud si bydlení hledáte, doporučuji vám pamatovat na základy slušného chování. Možná je to doporučení banální, ale často mě až zaráží, kolik lidí neumí pozdravit, představit se nebo dokonce se podepsat. A také jsem v žádné jiné práci nezažila, aby mi klienti volali v pátek večer nebo v neděli k obědu.
Stejně tak doporučuji vést si evidenci a mít přehled v nabídkách – velmi často volám například během půl hodiny zpět na zmeškaný hovor a dotyčný ani neví, jaký byt nabízím, někdy dokonce ani v jakém městě.
Hledáte-li bydlení, musíte komunikovat – pokud nemůžete brát telefony, pošlete vysvětlující SMS nebo email, prostě si to nějak zařiďte. Je k naštvání, když inzerentovi neúspěšně voláte v osm večer, ale pokud vám on druhý den volá zpět, tak to buď bez odezvy neberete, telefon típnete nebo ho máte nedostupný.
Máte-li o danou nemovitost skutečně velký zájem, řekněte nebo napište inzerentovi svou motivaci a důvody. Pronajímatel vždy uvítá, pokud o vás předem něco ví a může se tak snadněji rozhodnout.
Sledovat mě můžete na Facebooku i Instagramu.
Řešíte nákup nebo pronájem nemovitosti a potřebujete pomoc výhradně z pohledu kupujícího nebo pronajímatele?